Dla Opiekunek

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Co oferujemy?

KaMa Care  zapewnia tylko legalną współpracę. Naszych pracowników zatrudniamy na umowę o prace w Polsce w oparciu o przepisy polskiego prawa jak i w Niemczech. Nasze opiekunki nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów (koszty dojazdu, jak i zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego ponoszą rodziny dla których pracujemy). Oddelegowanie trwa od 6 tygodni, z możliwością przedłużenia pobytu na dłuższy okres. Czasem zdarzają nam się również zastępstwa na krótszy czas. Oferty dobieramy indywidualnie do oczekiwań każdego pracownika, gwarantując uczciwe zarobki i jasne zasady współpracy. Z naszymi opiekunkami pozostajemy w stałym kontakcie podczas trwania kontraktu jak i po jego ustaniu.

 

Czego oczekujemy od przyszłych pracowników?

Od naszych pracowników wymagamy znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym, doświadczenia w opiece nad osobami starszymilub niepełnosprawnymi (choć nie jest to konieczne).

Poszukujemy pracowników, którzy potrafią, a przede wszystkim chcą zaangażować się w pomoc i opiekę nad ludźmi starszymi. Z chęcią zatrudnimy osoby, które w każdej sytuacji są gotowe podać podopiecznym pomocną dłoń. Mile widziane cechy to: łagodne usposobienie, komunikatywność, gotowość do wysłuchania swojego podopiecznego i obdarowania go ciepłym uśmiechem.

 

Czas oczekiwania na ofertę

Znalezienie oferty zajmuje nam zazwyczaj od jednego do czterech tygodni od momentu przyjęcia zgłoszenia. W tym czasie kandydaturę opiekunki przedstawiamy rodzinom niemieckim, które zgłosiły chęć zatrudnienia opiekunki z Polski.

 

Zarobki

Wynagrodzenie w naszej firmie kształtuje się między 1200 € a 1600 € netto miesięcznie. Opiekunce przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za pracę w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Świąt Wielkiej Nocy.

 

Obowiązki opiekunki

Okres trwania zlecenia

Oddelegowanie trwa od 6 tygodni, z możliwością przedłużenia pobytu na dłuższy okres. Czasem zdarzają nam się również zastępstwa na krótszy czas. Długość pobytu uzależniona jest oczywiście od dyspozycyjności opiekunki oraz konkretnej oferty. Naszym opiekunkom staramy się zapewnić stałe miejsce pracy, a podopiecznym komfort psychiczny, aby zbyt często nie musieli przyzwyczajać się do towarzystwa nowych osób.

 

Dojazd

Podróżujemy tylko wyspecjalizowanym międzynarodowym licencjonowanym przewozem osób w komfortowych, klimatyzowanych busach z doświadczonymi kierowcami.
OSOBUS posiada zezwolenia i licencje wymagane w krajach w UE na świadczenie usług związanych w międzynarodowym przewozem osób. Bezwzględnie przestrzegają przepisów BHP, prędkości jazdy oraz czasu pracy kierowców, co gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość usługi. Po klientów (czyli jednocześnie po opiekunki z naszej firmy) przyjeżdżają "pod same drzwi" i dowożą ich na miejsce docelowe.

 

Mając na uwadze dobro naszych klientów oraz zatrudnianych opiekunów bardzo kompetentnie i starannie podchodzimy do naszej pracy!